We wtorkowy poranek, w Sosnowcu nie kursowały tramwaje. Powód? Brak prądu. Sytuację dodatkowo utrudniała pogoda.

Pasażerowie podróżujący tramwajami mieli spory problem. We wtorek rano, z powodu braku napięcia nie kursowały wszystkie tramwaje. Powodem była usterka. – Problem dotyczył zarówno naszej sieci, jak i sieci miejskiej – tłumaczy dyspozytor Tramwajów Śląskich.

Sytuację dodatkowo utrudniały panujące warunki atmosferyczne. Na szczęście problem w ciągu godziny został rozwiązany. Ruch został wznowiony ok. godz. 8:00. Jednak część tramwajów jechało zmieniona trasą. Obecnie, tramwaje na wszystkich liniach jeżdżą zgodnie z planem.

Autobus na torach

Utrudnienia na torach wpłynęły także na pozostałych uczestników ruchu drogowego. Torowisko na ulicy 3 Maja blokował dodatkowo autobus linii nr 811. – Kierowca autobusu, próbując wyminąć unieruchomiony tramwaj, wpadł w poślizg i zjechał na tory – tłumaczy asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. – Autobus został już odholowany, a ruch wznowiony – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Lepiej niech się ten klimat ociepla, bo wystarczy temperatura zero stopni Celsujsza, trochę opadów śniegu i już nic nie działa jak należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here