W poniedziałek, doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z osobówką i karetką pogotowia. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałek, 12 listopada, około godz.12.00 w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka (powiat zawierciański). 57-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym zderzył się z osobówką i karetką pogotowia.

Jak wynika z relacji policji, traktorzysta wjechał na ruchliwą drogę wymuszając pierwszeństwo przejazdu na 28-letniej kobiecie kierującej osobowym hyundaiem. Następnie, w jej pojazd uderzyła jadąca z tyłu karetka pogotowia. Na szczęście, na jej pokładzie nie było żadnych pacjentów. Dodatkowo, sytuację utrudniał fakt, iż pomiędzy pojazdy wbiło się duże koło oderwane od traktora.

Traktorzysta wymusił pierwszeństwo - fot. KPP w Zawierciu
Traktorzysta wymusił pierwszeństwo – fot. KPP w Zawierciu

O dużym szczęściu może mówić 64-letni mężczyzna, który w chwili zderzenia siedział na drewnianym wozie przypiętym do ciągnika. Wspólnie z 53-letnią pasażerką hyundaia został przewiedziony do szpitala. Po opatrzeniu ran zostali zwolnieni do domu.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Okazało się również, że kierujący cięgnikiem rolniczym nie posiada prawa jazdy. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne trzech uszkodzonych pojazdów. O odpowiedzialności traktorzysty zdecyduje sąd.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here