We wtorek, 27 lutego w Będzinie doszło do tragicznego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 61-letni mężczyzna, na oznakowanym przejściu dla pieszych, zostały potrącony przez nadjeżdżającego lexusa. Policja apeluje do świadków.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 19:10 na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Będzinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 61-letni mężczyzna, mieszkaniec miasta przechodził przez ulicę korzystając z oznakowanego przejścia dla pieszych.

– Najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości kierująca lexusem, 47-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, nie zdołała wyhamować potrącając na zebrach pieszego – informuje policja.

Mężczyzna z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, niestety zmarł.

Policjanci z Będzina aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że kierująca lexusem 47-latka była trzeźwa. Kobieta straciła prawo jazdy.

– W celu pełnego wyjaśnienie przebiegu i wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku, prosimy wszystkich ewentualnych świadków o kontakt z będzińską jednostką policji – apelują policjanci.

Każdy, kto może posiadać jakiekolwiek informację na temat tego tragicznego wypadku proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Będzinie (32) 36 80 255, (32) 36 80 266, lub z najbliższą jednostka policji pod numerem telefonu alarmowego 997 lub 112.

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

 1. Zacznijmy od tego ze pieszy nie przechodził na pasach a lexus nie jechał za szybko gdyż droga hamowania miała bardzo krótki ślad. Jak się pisze artykuły to trzeba najpierw się zaznajomić bo jak i tu tak i na Będzin.policja piszą te artykuły chyba gimnazjaliści

 2. Zanim napiszecie, jakiś artykuł to nie wymyślajcie brakujących informacji. Sytuacja nie miała miejsca na przejściu dla pieszych. Przechodzący Facet miał czarna bluzę z kapturem, zero odblasków, dodatkowo było ciemno. Nie ma też informacji o stanie trzeźwości Mężczyzny. Wydaje mi się, że same takie fakty wystarcza do tego, aby stwierdzić, że Kobieta nie dałaby rady zdążyć wyhamowac by zapobiec całemu zdarzeniu gdyż ten Mężczyzna wchodząc na drogę w niedozwolonym miejscu był tak naprawdę niewidoczny. Takie sytuacje to ułamek sekundy.

 3. Chyba piszesz o innym wypadku!!!! ” facet” miał jasną kurtkę a nie bluzę!!!! Jak nie masz braki w informacjach to nie wypowiadaj się na ten temat !!! Wiem jak.ubrany był mój tata… poza tym przejdź się ulica Piłsudskiego, cała jest oświetlona.

   • Na tym portalu zdjęcia wkleja się „jak leci”.
    Tylko patrzeć, jak artykuł o POCIĄGU do sławy zilustrują… pojazdem szynowym.
    Oczywiście, że Kołłątaja.
    ———-
    Chcę podkreślić, że ten komentarz umieszczam już bodaj trzeci raz – i, cóż, szybko znika. Kto zdąży, niech czyta, a potem wyciąga wnioski. Cenzura? Stare, dobre wzorce?
    Czego się boisz, Redakcjo?

 4. W tym miejscu widoczność jest słaba. A zielone światło nocą wręcz oślepia kierowców – co za debil wstawił tam tak mocne światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here