Dąbrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na DW 790 w Dąbrowie Górniczej. Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi uderzając w drzewo.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 2 lipca na drodze wojewódzkiej nr 790 w pobliżu skrzyżowania z ul. Kazdębie w Dąbrowie Górniczej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący terenowym BMW X6 na łuku drogi – prawdopodobnie po zakończeniu manewru wyprzedzania – stracił panowanie nad pojazdem. Jego samochód wypadł z drogi, a następnie koziołkował z nasypu zatrzymując się na drzewach.

– W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 60-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego – przekazał Mariusz Miszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Wypadek na DW 790 w Dąbrowie Górniczej – fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Wypadek na DW 790 w Dąbrowie Górniczej – fot. Policja Dąbrowa Górnicza

Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zarządzono również przeprowadzenie sekcji zwłok ofiary.

Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. – Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! – dodaje Mariusz Miszczyk.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here