Na terenie nieczynnej Cementowni Grodziec doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Nie żyje 19-letni mężczyzna. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Będzinie.

W czwartek, 2 marca będzińscy funkcjonariusze dokonali dramatycznego odkrycia na terenie nieczynnej cementowni w Grodźcu. Na miejscu znaleziono zwłoki 19-latka. Najprawdopodobniej młody mężczyzna wdarł się na jej teren wraz z kolegą w celu uprawiania sportów. Niestety zakończyło się to tragicznie.

– Wczoraj ok. 19:00 odnaleźliśmy ciało 19-letniego mężczyzny. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Odpowiedź na pytanie, co było przyczyną jego zgonu da sekcja zwłok – mówi podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń będzińskiej policji, 19-latek w trakcie niebezpiecznych ćwiczeń spadł z 20 metrów. Na miejsce wezwano pogotowie, policję oraz prokuratora.

Obecnie na miejscu trwają czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku i wykluczenie ewentualnego udziału osób trzecich. Kilka dni wcześniej wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu młodego mężczyzny. Jego zaginięcie zgłosili rodzice.

Dokładna przyczyna zgonu będzie znana po zarządzonej sekcji zwłok, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Budynek dawnej cementowni jest w kiepskim stanie. Niestety po wielu latach nosi on ślady dewastacji mimo, że wciąż stanowi zabytek i unikat na skalę ogólnopolską. W tym wieloletnim procesie powolnego unicestwienia historii nikt nie zareagował, stąd stan cementowni na dzień dzisiejszy jest fatalny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here