W sobotę, 25 lutego, w dąbrowskiej hucie doszło do groźnego wypadku. Pracownik stalowni został przygnieciony przez skrzep metalu.

– W sobotę w godzinach przedpołudniowych na terenie zakładu stalowni Huty Katowice doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pracownik wykonując polecenie przełożonego, które łamało wszystkie procedury i przepisy BHP dostał się w zasięg kilkutonowego skrzepu, który to spadł na niego – relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia.

Służby huty natychmiast wezwały pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. – O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy, prokuraturę i policję. Prowadzone są postępowania wewnętrzne i zewnętrzne, których celem jest ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku – mówi Sylwia Winiarek, rzecznik prasowy Arcelor Mittal Poland.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. O co chodzi z tym oczekiwaniem na moderację wysyłanych komentarzy? Ile razy mi się to wyświetla, to komentarz potem się nie pojawia. Moderujecie w ogóle coś panie i panowie redaktorzy, czy nic nie robicie?
    Napisalibyście jakie zwyczaje tam u was panują, bo człowiek pisze komentarz, czasami długi, wydaje się, że wszystko z nim w porządku (nikogo nie obraża itp.) a mimo to nie pojawia się.
    Jak zamierzacie tak robić, to może nic mamy nie pisać tutaj?

      • Nie było właśnie żadnych linków. Nie wiem, cenzurują sobie co chcą i nawet się nie odezwą. Coś niedobrego dzieje się z tą stroną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here