Michał Kwiatkowski (Team Sky) wygrał czwarty etap Tour de Pologne. Polak został jednocześnie nowym liderem 75. edycji wyścigu dookoła Polski.

Jaworzno po raz kolejny stało się areną największego kolarskiego wydarzenia w Polsce. We wtorek, 7 sierpnia, najlepsi kolarze rozpoczęli w tym mieście czwarty etap 75. wyścigu Tour de Pologne.

Kolarze wystartowali z jaworznickiego rynku i przejechali m.in. przez Mysłowice, Chełm Śląski, Wisłę i Szczyrk. Licząca 179 km trasa była niezwykle wymagającym i najdłuższym odcinkiem tegorocznego wyścigu.

Jako pierwszy linię mety na Orlim Gnieździe w Szczyrku przekroczył Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak został też nowym liderem klasyfikacji generalnej. W niej o osiem sekund wyprzedza Daniela Teunsa (BMC), a o dziesięć George’a Bennetta z Lotto NL-Jumbo.

W środę, 8 sierpnia, kolarzy czeka rywalizacja na 152-kilometrowej trasie z Wieliczki do Bielska-Białej. Po drodze czekają na nich trzy górskie premie.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest jednym z regionalnych patronów medialnych 75. Tour de Pologne.