Dąbrowa Górnicza rozpoczęła budowę toru przeszkód dla zwierząt przy ulicy Podlesie. Czworonożni pupile będą mogli korzystać z niego jeszcze w tym roku.

Na torze, który znajduje się przy ulicy Podlesie, w pobliżu osiedla mieszkaniowego, mają znaleźć się urządzenia treningowe (14 sztuk na podłożu piaszczystym). Zadanie zakłada także wykonanie nawierzchni żwirowej i komunikacyjnej z kostki brukowej, a także montaż ogrodzenia i elementów małej architektury tj. koszy, ławek, pojemników na psie odchody oraz regulaminu.

Budowa toru przeszkód dla zwierząt przy ul. Podlesie - fot. UM Dąbrowa Górnicza
Budowa toru przeszkód dla zwierząt przy ul. Podlesie – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Wśród urządzeń do ćwiczeń agility znaleźć się mają m.in. równoważnia ruchowa, tuba, drążek do przeskakiwania, pierścień do przeskoków, platforma, slalom czy kładka. Urządzenia będą zastosowane odpowiednio zarówno dużych, jak i małych ras.

Planuje się strefy wykonane z różnych materiałów tj. żwiru, piasku, trawy, dojście wykonane z kostki betonowej. Poszczególne strefy zostaną oddzielone obrzeżami betonowymi tzw. krawężnikowymi.

Inwestycja warta blisko 100 000 złotych ma zostać oddana do użytku mieszkańców jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w listopadzie. Teren przeznaczony pod budowę wybiegu dla psów to około 615 m2.

Będzie to kolejna przestrzeń dla czworonogów w naszym regionie. Podobne place treningowe funkcjonują już w Sosnowcu, Będzinie oraz w Czeladzi.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here