The Color Run. Pokryci kolorowym proszkiem biegacze 29 kwietnia opanują tereny wokół Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. Bieg znany też jako „najszczęśliwsze 5km na świecie” zagości w Zagłębiu po raz pierwszy w historii, otwierając Dębowy Maj Festiwal.

The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych określanych jako „najszczęśliwsze 5km na świecie”. Impreza zawdzięcza swoje powodzenie niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi co kilometr obsypywani są na trasie uczestnicy.

Jest to unikalny kolorowy bieg, który celebruje zdrowie, szczęście i indywidualność. Wszyscy przemierzają najszczęśliwsze 5 km na świecie z ogromnym uśmiechem na twarzy pokrytej różnokolorowymi proszkami. Dlatego motto The Color Run to “Bądź szczęśliwy, bądź zdrowy, bądź sobą”.

Cechą, która odróżnia The Color Run od zwykłych biegów ulicznych, jest również to, że nie obowiązuje tutaj pomiar czasu, a w imprezie udział mogą wziąć całe rodziny, również z małymi dziećmi – maluchy do 10 roku życia biegną za darmo.

– Jest to także sposób integracji rodzin. W biegu może wziąć udział dziecko, obok jeszcze jest wózek z mamą, dziadek z babką na przyczepkę, to jest najlepsza formuła i najlepsza reklama tego biegu – mówi Maciej „Gleba” Florek, ambasador biegu. – Każdy może w nim wystartować, każdy będzie kolorowy i każdy kolorowo wróci do domu – dodaje.

The Color Run to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, choć organizowane na całym świecie. Dąbrowa Górnicza jest pierwszym punktem na tegorocznej mapie The Color Run. W maju wszystkie kolory tęczy opanują Poznań, w czerwcu uśmiechnięci biegacze pojawią się w Warszawie, a na wrzesień organizatorzy przygotowują czwarte miasto – niespodziankę.

– The Color Run to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, bo jesteśmy obecni w ponad 300 lokalizacjach na całym świecie – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu. – The Color Run to po pierwsze kolorowy bieg, ale także kolorowy festiwal. To idealny czas na spędzenie go z rodziną. Można go przebiec, można go przejść, a nawet przetańczyć. Tu nikt się nie ściga, chodzi o dobą zabawę i o to kto przybiegnie bardziej kolorowy na metę – dodaje.

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Dream Tour by Skittles”. Organizatorzy oprócz dużej ilości kolorów, przygotowali specjalną stację z pianą oraz scenę festiwalową. Ponadto na uczestników czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji.

Ambasadorem biegu jest Maciej „Geba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji rozrywkowego programu You can dance.

– Od początku swojego życia jestem optymistą, więc takie imprezy, które są w formule „for fun” czyli dla zabawy są mi najbardziej bliskie. Człowiek jest totalnie obsypany kolorami, ale też dobrą energią od osób z boku, można do nich pobiec, porozmawiać, nikt się nie ściga na potęgę tylko spędza się świetnie czas – mówi Gleba.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Gleba ❤️??❤️?? Maciek Florek jest świetny i totalnie pozytywnie zakręcony. Biegłam z Wami, było rewelacyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here