Działka w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej w Sosnowcu, gdzie kiedyś stał słynny Szkieletor wciąż nie znalazła nowego nabywcy. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta.

Znajdujący się w centrum miasta teren, gdzie jeszcze niedawno stał słynny Szkieletor nie cieszy się powodzeniem. Od samego początku inwestycje w tym miejscu miały problemy. 14-kondygnacyjna konstrukcja miała być sztandarową inwestycją uczelni. Niestety nigdy nie została ukończona. Uczelnia próbował kilkukrotnie sprzedać obiekt. Ostatecznie w 2016 roku zlecono jego wyburzenie.

Na początku 2019 roku uczelnia wystawiła na sprzedaż ponad 4-hektarowy teren w rejonie ul. Ostrogórskiej i Rozwojowej. Cena wywoławcza za teren o powierzchni ponad 43 tys. m kw. wynosiła 10,7 mln zł netto. Niestety, w lutym okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta.

Nie pomogła nawet nietypowa akcja promocyjna prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński, gdy ogólnopolskie media żyły tematem „afery taśmowej” i budowy dwóch wież na Srebrnej w Warszawie, wrzucił na swój profil w mediach społecznościowych wpis z grafiką „Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Jaki chcesz, złoty, srebrny. Zgoda prezesa niewymagana”.

Uczelnia, w drugim w tym roku przetargu, zdecydowała się na obniżenie ceny o ponad milion złotych. Za teren nabywca miałby zapłacić 9,65 mln złotych. Niestety i tym razem chętnych na zakup działki w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej nie było. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta zakupu nieruchomości.

Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zapowiada kolejne postępowanie przetargowe. Czy tym razem się uda? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mogą tu powstać budynki wielorodzinne lub usługowe o wysokości do 55 metrów.

Skomentuj przez Facebook

15 KOMENTARZE

 1. Podzielić na mniejsze działki np. 600m2, uzbroić i sprzedać pod budownictwo jednorodzinne. W Sosnowcu miasto praktycznie nie sprzedaje działek, a zainteresowanie byłoby spore.

   • W centrum lepiej markety. Sosnowiec to nie miasto, gdzie wybudują wielkie biurowce, nie ma na to szans. Gdyby takie były plany to już dawno znalazłby się chętny na tę działkę, bo cena nie jest wygórowana. Sosnowiec zawsze będzie w cieniu Katowic, prawda tak, że liczą się tylko miasta wojewódzkie

    • Mało tego, w Katowicach też nie ma wielu chętnych na przestrzenie biurowe… W końcu przy Spodku powstał tylko jeden z dwóch kopniętych wieżowców… Także my z naszą prowincją nie mamy czego szukać na tym polu.

    • Dlaczego od razu biurowiec? Może ośrodek dla uchodźców z Syrii tam zbudować? A może klinikę leczenia gejów i lesbijek? Nieee.
     Burdel, panowie, burdel! Wszyscy kwękacie, że w mieście burdel, a właśnie burdelu z prawdziwego zdarzenia tutaj brakuje. Tylko nie byle jakiś tam wyleniały z burdelmamą bez zęba, tylko taki profesjonalny, amerykański, żeby ściągał dewizowców i snobów. Ranczo Sosnowiec bym to nazwał. Za sam wstęp 100$, a co się będzie działo w środku to się dowiesz jak zapłacisz 😉

 2. Chęciński ośmieszył Sosnowiec kretyńskim hasełkiem o zgodzie Prezesa, zaszkodził relacjom z ministerstwami od których zależy dofinansowanie wielu ewentualnych inwestycji w mieście, a działki i tak nie sprzedał.

  • Jak nie chcesz się dogadywać z rządzącymi tylko ich atakujesz to ciężko o jakieś inwestycje. Prezydent miasta nie powinien mieszać się w politykę, tylko działać na rzecz miasta z różnymi opcjami politycznymi

   • Dla niego nie jest ważne skuteczne działanie na rzecz miasta, dla niego liczy się korzyść własna, w tym przypadku (kretyńskie ogłoszenie z prezesem) to zapewne było poklepanie po ramieniu przez Schetynę.

  • Ja tam wiedziałem od samego początku że Chęciński to taka sama miernota jak ten z Warszawy. Wystarczyło popatrzeć na jego medialne zachowania i wszytko było jasne. Populizm i jeszcze raz Populizm. Średnio inteligentny człowiek nie da się nabrać na jego gadki.

 3. A co z Sobiesławem Zasadą? Miał budować coś na działce po Novotelu?
  A co z działeczką na byłym boisku treningowym Zagłębia – tam gdzie zaczęli budować akwapark?
  A co z hałdą kał-flanda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here