Teatr Zagłębia potrzebuje ekspertów do Laboratorium Wroga. Wszystko w ramach przedstawienia „Wróg – instrukcja obsługi”, którego premiera zaplanowana jest na marzec.

6, 7 i 8 lutego Teatr Zagłębia zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na warsztaty z twórcami i aktorami przedstawienia „Wróg – instrukcja obsługi”, którego premiera zaplanowana jest na marzec.

Uczestnicy warsztatów będą szukać odpowiedzi na pytania jak wygląda wróg, czy jest blisko czy daleko, jak się zachowujemy w jego obecności i co możemy zrobić, żeby się go nie bać. Ich poszukiwania będą inspiracją dla twórców spektaklu.

– Mamy poczucie, że w naszym krajobrazie jest coraz więcej okopów i wzajemnej wrogości. Dlatego rozpoczęliśmy eksperyment – chcemy stworzyć instrukcję obsługi wroga, znaleźć przepis na to, jak go rozbroić, jak wyjść z okopu i szukać porozumienia. Problem polega na tym, że jako dorośli nie radzimy sobie z tym, sami zacietrzewiamy się w postawie wrogości i potrzebujemy pomocy tych, którzy na co dzień nie są pytani o zdanie – mówi Justyna Sobczyk, reżyserka „Wroga – instrukcji obsługi”

Efekty wspólnych badań widzowie będą mogli zobaczyć na scenie już 10 i 11 marca w przedstawieniu „Wróg – instrukcja obsługi”. Udział w Laboratorium Wroga jest bezpłatny, jedna osoba może uczestniczyć w jednym dniu warsztatów. Zajęcia odbywają się w godz. 10.00-12.00. Zapisy na przyjmuje Biuro Obsługi Widzów.

Ferie w mieście? Z Teatrem Zagłębia nie będziesz się nudzić

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here