Teatr Zagłębia w Sosnowcu rozpoczyna nowy cykl spotkań i dyskusji pod hasłem „Teatr jest spotkaniem”. Pierwsza debata 13 marca.

W sosnowieckim Teatrze Zagłębia będą debatować o sztuce. Zagłębiowska instytucja rusza z nowym cyklem spotkań, dyskusji i warsztatów.

– Chcemy, by teatr był miejscem, w którym możliwa jest rozmowa – zwłaszcza, gdy w przestrzeni publicznej radykalizują się poglądy i brakuje merytorycznej debaty – podkreśla Ewa Koralewska, rzeczniczka Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 marca o godz. 19.00 w siedzibie sosnowieckiego teatru. Tematem dyskusji będzie wolność sztuki.

– Porozmawiamy o prowokacji i skandalu, dążeniu do prawdy i oczyszczenia, relacji fikcji z rzeczywistością – zapowiadają organizatorzy.

W debacie wezmą udział: teatrolożka i krytyczka teatralna Aneta Głowacka, adwokat Łukasz Chmielniak, reżyser teatralny Paweł Śpiewak oraz Aneta Groszyńska, kierownik artystyczna Teatru Zagłębia. Spotkanie poprowadzi Michał Centkowski. Wstęp: 1 zł.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here