Będziński Teatr Dormana stawia na ekologiczne rozwiązania. Od nowego sezonu rezygnuje z papierowych zaproszeń. Zastąpią je e-maile.

Teatr Dormana wprowadza kolejne zmiany. Tym razem zarządcy placówki, w trosce o ekologię, zdecydowali o likwidacji papierowych zaproszeń, zastępując je e-mailem. Dodatkowo, wszelka możliwa korespondencja wewnętrzna i zewnętrzna zastąpiona będzie pocztą elektroniczną. Natomiast, do końca roku niezbędny papier pochodzić będzie z recyklingu. Władze teatru zaznaczają, że jednocześnie dążyć będą do zminimalizowania jego zużycia.

– Jesteśmy przekonani, że ludzie powinni brać odpowiedzialność za środowisko i mieć świadomość jakie konsekwencje przynoszą ich decyzje. Chciwość, upodobanie do wygody i niechęć do zmian, to nie są wartości, na których można opierać naszą przyszłość – tłumaczy dyrekcja teatru. – Dążymy do tego, by Teatr Dormana, będący publiczną instytucją kultury, włączył się w walkę o lepszy kształt świata. Staramy się, by działalność teatru była maksymalnie przyjazna środowisku, nie wiązała się z produkcją zbędnych odpadów i nie przyczyniała się do wylesiania Ziemi – dodają.

Cel tych działań jest prosty, ale i pouczający. Zaledwie mała zmiana może przyczynić się do ochrony nawet kilkunastu drzew rocznie. Należy pamiętać, że drzewa pochłaniają szkodliwy dla nas dwutlenek węgla i uwalniają życiodajny tlen, dają pożywienie i schronienie tysiącom gatunków zwierząt, roślin i grzybów, oczyszczają wodę, łagodzą klimat i skutki zjawisk atmosferycznych.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here