Do grona gwiazd, które wystąpią w tegorocznej edycji Tauron Life Festival Oświęcim dołączyła brytyjska punkrockowa grupa The Stranglers oraz izraelska piosenkarska działająca pod nazwą Totemo.

The Stranglers powstał w 1974 roku w Guildford z inicjatywy perkusisty Jet Blacka, basisty Jean-Jacques Burnela, gitarzysty i wokalisty Hugh Cornwella oraz klawiszowca Hansa Warmlinga. Wkrótce Hans Warmling odszedł z kapeli, a jego miejsce zajął Dave Greenfield. Zespół zdobył rozpoznawalność za sprawą singla „Golden Brown” ze swojego szóstego longplaya studyjnego, pt. „La Folie”.

Dyskografię The Stranglers zamyka „Giants”, siedemnasty album studyjny w dorobku Brytyjczyków. To także pierwsze dokonanie formacji od czasu wydawnictwa „10” z 1990 roku, które muzycy nagrali jako kwartet. Wiązało się to z odejściem wokalisty Paula Robertsa – jego miejsce za mikrofonem zajął dotychczasowy gitarzysta Baz Warne. Premiera „Giants” miała miejsce 5 marca 2012 roku.

Totemo - fot. Tauron Life Festival Oświęcim
Totemo – fot. Tauron Life Festival Oświęcim

Przed Stranglersami na scenie pojawi się izraelska artystka Totemo. Totemo to pseudonim artystyczny Rotem Or, pochodzącej z Tel Awiwu wokalistki. W swojej twórczości łączy ona pop z muzyką elektroniczną. Totemo ma na swoim koncie cztery wydawnictwa studyjne. Ostatnie z nich, zatytułowane „Desire Path”, pochodzi z 2016 roku.

The Stranglers i Totemo to niejedyne gwiazdy, które wystąpią na festiwalu 16 czerwca – tego samego dnia zagrają także giganci rocka ze Szwecji – zespół Europe, oraz czołówka polskiego rocka niezależnego, m.in. Kazik, Siczka, Tomasz Budzyński, Darek Malejonek, Kefir, Melon oraz Smalec. Artyści wystąpią w ramach projektu Punk Alive, który wpisuje się w cykl wydarzeń celebrujących 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkową atmosferę tego dnia zapewni też występ L.U.C.-a, jego gości (Marek Piekarczyk, Sarsa, Bisz i Vienio) i orkiestry Rebel Babel, w szeregach której zagrają muzycy z Bigband Dachau.

W piątek, 15 czerwca, na TLFO 2018 zagrają: Carlos Santana, Alvaro Soler, Blue Cafe, węgierski zespół Vera Jonas Experiment oraz zwycięzca trwającego właśnie konkursu Life On Stage.

9. edycja Tauron Life Festivalu Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018. Bilety do nabycia na stronach lifefestival.pl, eventim.pl i w sieci salonów Empik.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Blue Cafe, Alvaro Soler i Carlos Santana. Kto jeszcze zaśpiewa?

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here