Pracownicy urzędów skarbowych pełniący dyżur w specjalnie przygotowanych punktach rozliczeń w centrach handlowych wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

W najbliższy piątek i sobotę, 6 i 7 kwietnia od 12 do 20 w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wysłać deklarację PIT elektronicznie. Akcja odbędzie się w 92 centrach handlowych w Polsce. Urzędników będzie można spotkać m.in. w Centrum Handlowym Plaza w Sosnowcu czy Galeria Galena w Jaworznie.

Pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią oni wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą wysłać PIT elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT?

Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 roku.

Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here