– Sosnowiecki Szpital Miejski, podobnie jak wiele innych szpitali, boryka się z niedoborem środków ochrony osobistej – przyznaje dyrekcja lecznicy i prosi o wsparcie w zaopatrzeniu w sprzęt jednorazowego użytku. Podobna sytuacja jest w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Sosnowiecki szpital robi wszystko, aby pomóc swoim pacjentom. Niestety zaczyna brakować podstawowego sprzętu. – Naszym celem jest podjęcie wszelkich starań i możliwych działań, aby przeciwdziałać szerzeniu się zakażenia koronawirusem. Może to nieść poważne konsekwencje dla personelu medycznego, który narażając swoje zdrowie, opiekuje się chorymi. Nasz szpital przyjmuje, diagnozuje i leczy pacjentów nie wiedząc czy są nosicielami wirusa – podkreśla dyrekacja szpitala.

Sosnowiecki Szpital Miejski, podobnie jak wiele innych szpitali, boryka się z niedoborem środków ochrony osobistej. Dlatego też dyrekcja placówki zwróciła się z apelem o pomoc.

Szpital potrzebuje m.in. maseczek chirurgicznych (z filtrem FFP3 oraz FFP2), gogli oraz okularów ochronnych, rękawiczek jednorazowych, fartuchów ochronnych, kombinezonów, środków do dezynfekcji rąk i środków do dezynfekcji powierzchni. Brakuje też materiałów higienicznych (mydła w płynie, ręczników papierowych, chusteczek do dezynfekcji i papieru toaletowego), a także koców medycznych i bakteriostatycznych, dozowników łokciowych oraz bezdotykowych termometrów.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc sosnowieckiemu szpitalowi, mogą kontaktować się z Działem Zamówień Publicznych pod numerami 32 4130 125, 32 4130 127 lub z Działem Organizacyjnym (782 515 109).

Tego samego sprzętu brakuje również w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. – Zwracamy się z gorącym apelem o wsparcie naszej placówki w niezbędny sprzęt, w tym w szczególności w sprzęt jednorazowy – prosi Iwona Łobejko, dyrektor dąbrowskiej lecznicy.

Każdy kto może pomóc szpitalowi powinien zgłosić się dzwoniąc pod numery telefonów: 32 264 21 93 i 785 398 525.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ile maseczek, fartuchów, okularów itp. można by kupić za 50 tysięcy przekazane do Gdańska na zabawę? Ciekawe ile kosztowała miasto organizacja kilku ostatnich finałów WOŚP, a może teraz Owsiak podziękuję ładnie Chęcińskiej i kupi kilka respiratorów do bankrutującego szpitala miejskiego? Ciekawe ile pieniędzy sosnowiczanin wydano na invitro zamiast na sprzét do szpitala?

    • Przecież władza w tych miastach to tęcza, wino, piwo, zabawa i śmiech. Tyle że po takich rządach łzy będą gorzkie.

  2. Hmm termometry bezdotykowe kupiło ostatnio miasta, na imprezy masowe, których nie będzie, więc szpitalowi może podarować.
    Ja rozumiem, że mogą być problemy z zakupieniem pewnych rzeczy (no logistcznie się to wszystko pokomplikowało), ale tu pada sugestia, że nie ma na to środków finansowych ?!
    A łączenie w jednym temacie problemów z dostepnością środków ochrony osobistej z brakiem mydła i papieru toaletowego to już czyste kuriozum… ktoś powinien wylecieć na pysk.
    Miał szpital jakoś środki na poprawę swojego „PR”…ile to było 50 tys czy 100 tys?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here