Jesienna aura sprzyja zachorowaniom na grypę i przeziębieniom. Najbardziej narażeni są seniorzy. W Sosnowcu, od 1 września mieszkańcy powyżej 60. roku życia mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

Od 1 września każdy mieszkaniec Sosnowca, który ukończył 60. rok życia może bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie i tym samym zabezpieczyć się przed jej powikłaniami. Już po raz kolejny sosnowiecki samorząd uruchomił akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów.

– Planujemy zaszczepienie około 1500 osób w wieku 60 lat i powyżej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Program skierowany został do osób powyżej 60 roku życia, ponieważ to one należą do grupy największego ryzyka zagrożonej wystąpieniem powikłań pogrypowych takich jak zapalenie płuc, oskrzeli, zapalenie ucha, zaburzenia pracy serca oraz wiele innych.

Sosnowieccy seniorzy będą mogli skorzystać z darmowych szczepień w kilku punktach na terenie miasta: w Szpitalu Miejskim (ul. Szpitalna 1), w centrum medycznym For Help (ul. Wojska Polskiego 73), w przychodni przy ulicy Kisielewskiego 2 oraz na terenie dwóch Przychodni Brackich w Sosnowcu: przy ul. Dmowskiego 6a (Porąbka-Klimontów) oraz przy ul. Ogrodowej 1 (Kazimierz-Juliusz).

Ponadto, Szpital Miejski będzie wykonywał również szczepienia wyjazdowe w siedzibach Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego oraz w Przychodni Milowice. Nie są jeszcze znane dokładne terminy tych wyjazdów.

Dla osób w wieku 60 lat i powyżej posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupa z w/w schorzeniami szczepienia będą wykonywane w miejscu zamieszkania pacjenta.

Szczepienia wykonywane będą od 1 września do 30 listopada.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Ludzie opamietajcie sie… Jakie szczepienia przeciwko grypie. Kazdy SENIOR jesli sie zdrowo odzywia, przesrzega podstawowych zasad higieny da sobie rade z wirusem grypy…

    Nie wierzcie we WSPANIALOMYSLNOSC urzedowcow….

    • Też tak mówiłam. Zawsze wydawało mi się, że jestem silna, zdrowa, dbam o siebie to na starość wszystko będzie ok. Figa z makiem. Starości nie pokonasz, nagle coraz więcej chorób włazi na Ciebie i nic z tym nie zrobisz, choćbyś nie wiem jak zdrowy tryb życia prowadził. Ja zachęcam do szczepienia się, od kiedy to robię, nawet jak zdarzy mi się zachorować to przechodzę chorobę łagodnie, a wcześniej gdy tego nie robiłam kończyłam w szpitalu z powikłaniami. Każdy powinien przynajmniej spróbować i samemu ocenić, bo wiadomo, że na czyiś opiniach polegać trudno.

  2. Produkt nie zawiera chemikaliów, GMO ani szkodliwych składników. W skład każdej pigułki wchodzą tylko naturalne i użyteczne składniki – jad pszczeli, ekstrakt ziołowy, witaminy i mikroelementy. ReCardio – cena, opinie, jak to działa? Aby ułatwić zrozumienie Re Cardio jak to działa, zalecamy uważne przeczytanie poniższych informacji. http://przegladtowarow.com/recardio-w-polsce.html Ogólne doświadczenie Recardio. Na świecie jest wiele osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze, dlatego też donoszą o tym, jak się z tym produktem zetknęli. Większość z nich opisywała warunki podobne do opisanych w naszym teście. Często dostrzegali pierwsze wyniki po dwóch lub więcej tygodniach i byli w stanie na dłuższą metę skorzystać z ich konsekwencji. Bardzo chętnie polecili rozwiązanie innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here