Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy próbie kontroli drogowej zaczął uciekać skuterem. Okazało się, że dąbrowianin był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godz. 21:00 na ul. 11-go Listopada w Dąbrowie Górniczej. Jadącego na skuterze, całą szerokością jezdni, mężczyznę postanowili zatrzymać do kontroli policjanci. Jednak kierujący jednośladem 43-latek nie zamierzał się zatrzymać.

– Najpierw przyspieszył, następnie wjechał motorowerem w trudno dostępne miejsca i chodniki na osiedlu Mickiewicza. Podczas ucieczki łamał przepisy ruchu drogowego jadąc między innymi pod prąd. W końcu kiedy zauważył, że policjanci nie dają za wygraną, mężczyzna porzucił, jak się później okazało pożyczony skuter, w okolicy garaży przy ul. Przemysłowej. Swoją ucieczkę kontynuował pieszo. Chwilę później był już w rękach stróżów prawa – informuje Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 43-latek oprócz zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi poszukiwany jest przez sąd celem odbycia kary 5 lat więzienia za przestępstwa kradzieży.

Czy nowoczesny obiekt widowiskowo-sportowy w Będzinie jest potrzebny?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here