W niedzielę, 19 sierpnia, na czeladzkim rynku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej „Szalom na rynku”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Klezmafour.

19 sierpnia na czeladzkim rynku będzie można spotkać się z tradycją i kulturą żydowską. Wszystko dzięki kolejnej już edycji festiwalu „Szalom na rynku”, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Zaplanowano wiele atrakcji. Jako pierwsza wystąpi krakowska formacja Sholem, w swej twórczości inspirująca się wprost klasyką muzyki żydowskiej. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast krakowski zespół Klezmafour, który klezmerskim brzmieniom i bałkańskim rytmom nadaje własne, autorskie oblicze, wzbogacając je o elementy pochodzące z innych epok muzycznych i kręgów kulturowych. Ich pełne wigoru koncerty poziomem pozytywnej energii dorównują takim grupom, czerpiącym z innych folkowych źródeł, jak Golec uOrkiestra, czy też Enej.

Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje, w tym degustację typowych dań kuchni żydowskiej oraz konkursy z nagrodami.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here