Utalentowani artyści, wspaniałe głosy i doskonała, jakże zróżnicowana muzyka. Przed nami XIX Festiwal Ave Maria w Czeladzi. To będzie prawdziwe święto dla wszystkich melomanów.

Festiwal Ave Maria w Czeladzi to prawdziwe święto dla wszystkich melomanów i nie tylko. W tym roku będzie to już jego dziewiętnasta edycja. – XIX Festiwal Ave Maria to ważne wydarzenie na kulturalnej mapie, nie tylko Czeladzi, ale i całego Zagłębia Dąbrowskiego. Wiele miesięcy starannych przygotowań, zaowocowało powstaniem interesującego i urozmaiconego programu, który aspiruje do zaspokojenia nawet najbardziej wyszukanych gustów muzycznych – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Muzyczna uczta rozpocznie się w czwartek, 24 maja, w GSW „Elektrownia”, koncertem wybitnego multiinstrumentalisty i wokalisty Józefa Skrzeka, który wykona – specjalnie skomponowaną – suitę „Ave Industria”. Artyście będzie towarzyszyć kilku muzyków, w tym znakomity perkusista Jerzy Piotrowski.

W piątek, 25 maja, w dostojnych wnętrzach kościoła św. Stanisława odbędzie Turniej Tenorów im. Bogdana Paprockiego. Wystąpią m.in. Tomasz Kuk, Przemysław Borys i Paolo Lardizzone. Gwiazdą wieczoru będzie Edyta Kulczak, która swój muzyczny talent nieraz uraczyła publiczność słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Fransesco Bottiglierego.

W sobotę, 26 maja, na rynku starego miasta odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki. Na scenie zobaczymy laureatów XIV Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej „Pieśnią sławimy Maryję” oraz młodych artystów z zespołu Arka Noego.

Festiwal zakończy się w niedzielę. Najpierw w kościele św. Stanisława odbędzie się msza w intencji środowiska lekarskiego, a później impreza przeniesie się do Kopalni Kultury. Tam odbędzie się wyjątkowy koncert sopranowego trio, występującego pod dźwięczną nazwą Sopranissimo. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Zabrzańskiej pod przewodnictwem Sławomira Chrzanowskiego.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here