Jak co roku, 2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, w środę 4 kwietnia niebieski marsz przeszedł ulicami miasta.

Autyzm to nie choroba, to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. W Polsce jedno dziecko na sto ma zdiagnozowany autyzm, dlatego niezwykle ważnym zadaniem jest stałe zwiększanie poziomu wiedzy na ten temat.

Co roku, 2-go kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Polska zapala się na niebiesko. Akcja podczas której budynki w całym kraju świecą dla osób z autyzmem dotarła również do miast Zagłębia Dąbrowskiego. Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Jednak niebieskie światło to nie wszystko!

W środę 4 kwietnia w powiecie będzińskim odbyły się obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Głównym celem wydarzenia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat skomplikowanego schorzenia, jakim jest autyzm. Podobnie jak w poprzednich latach ulicami Będzina przeszedł przykuwający uwagę przechodniów niebieski marsz.

Niebieski marsz - fot. UM Będzin
Niebieski marsz – fot. UM Będzin

Uczestnicy pochodu – wychowankowie i pedagodzy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także rodziny cierpiących na autyzm dzieci, przed budynkiem starostwa spotkali się z reprezentantami powiatu będzińskiego. Wicestarosta w słowach skierowanych do gości podkreślił, jak ważne jest zwiększanie wśród społeczeństwa wiedzy na temat autyzmu, przekazał też słodki upominek.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here