Czeladzkie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji Drag Style podjęło się szczytnego zadania – przedświątecznej zbiórki dla najmłodszych osób potrzebujących pomocy.

2 grudnia na czeladzkim rynku odbędzie się świąteczna zbiórka dla dzieci z domu dziecka połączoną z wystawą samochodów. Tego dnia mieszkańcy będą mogli podziwiać kilkanaście pojazdów po tuningu. Ponadto, będzie to szansa, aby wdrożyć się w świat tuningu samochodowego, który daje szansę stworzenia oryginalnego egzemplarza danego modelu, dostosowanego do gustu właściciela.

– Poza konkursami i pokazem aut będą rozmowy z różnymi osobami na temat motoryzacji. Będzie również kącik dla dzieci, gdzie będą mogły się pobawić i coś narysować – mówi Grzegorz Jasiński, prezes Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji Drag Style. – Będziemy rozmawiać o zlotach i tuningu, tak aby przybliżyć mieszkańcom ten temat. Opowiemy o każdym samochodzie, który będzie wystawiony na pokaz – dodaje.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także wielu zabaw z atrakcyjnymi nagrodami zarówno dla małych, jak i dużych mieszkańców miasta. Jednak głównym celem imprezy będzie zbiórka rzeczowa dla dzieci z domu dziecka. Organizatorzy będą zbierali słodycze, zabawki, książki, ubranka oraz inne niezbędne przedmioty, które wywołają uśmiechy na twarzach najmłodszych.

Zebrane rzeczy w ramach prezentów i świątecznych paczek trafią do podopiecznych z Centrum Opiekuńczo-Wychowaczego Pomocy Dziecku i Rodzinie w Sosnowcu, co stanowi ważny aspekt wychowawczy i wpływa na ich motywację do nauki i rozwoju.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here