Sosnowieccy policjanci, dzięki informacjom od mieszkańców, ustalili sprawcę zniszczenia wiaty przystankowej w centrum miasta. Młody mężczyzna ostrzelał ją z pistoletu na kulki. Straty powstałe na skutek zniszczenia wyceniono na ponad 1200 złotych.

Do zniszczenia wiaty doszło 14 grudnia około 4.00. Przestępstwo odkrył rano operator monitoringu, który przeglądał jego zapisy, kiedy wyszło na jaw zniszczenie. Na filmie widać, jak młody mężczyzna zatrzymuje się na wysokości wiaty i kilkakrotnie oddaje strzały z nieznanej broni w jej kierunku. Policjanci wykonali oględziny, w wyniku których nie zabezpieczyli śladów z których wynikałoby, że użyto broni z ostrą amunicją.

Władze miasta, na swoim profilu, opublikowały zapis monitoringu wraz z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości wandala. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do policjantów napłynęły informacje od mieszkańców, którzy sugerowali, kim może być mężczyzna widoczny na zapisie monitoringu. Każdą z tych informacji trzeba było zweryfikować.

Śledczy ostatecznie ustalili, że za aktem wandalizmu stoi 26-letni mieszkaniec Sosnowca, karany w przeszłości za przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania stróże prawa zabezpieczyli pistolet na kulki, którego użył on podczas przestępstwa.

Sprawca usłyszał zarzuty zniszczenia mienia w związku z wybrykiem chuligańskim, co oznacza podniesienie progu maksymalnej kary przewidzianej za to przestępstwo. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli również mienie podejrzanego.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Nadzwyczajna kasta jego uniewinni a odpowiedzialność poniesie osoba odpowiedzialna za publikację wizerunku i policjanci którzy zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich zbyt brutalnie go zatrzymali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here