Sosnowieccy policjanci zatrzymali 27-latka, który strzelał z broni na śrut do swojego sąsiada. Okazało się, że miał on w swoim mieszkaniu duże ilości ecstasy, amfetaminy i marihuany. Policjantów o interwencję poprosił sam 27-latek.

Sosnowieccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z bloków w dzielnicy Juliusz doszło do awantury sąsiedzkiej. Do drzwi 27-latka miał dobijać się jego sąsiad, w związku z czym mężczyzna wezwał policję. – Proszący o pomoc policjantów oświadczył, że zna mężczyznę, który zakłócał mu spokój. Mundurowi dotarli do sprawcy awantury, od którego dowiedzieli się, że jego „wizyta” wynikła z faktu, że zgłaszający interwencję 27-latek strzelał do niego z broni gazowej ze śrutową amunicją i zdewastował jego skrzynkę na listy. Mężczyzna miał niegroźne rany ręki i nogi – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Po rozmowie z ranionym mężczyzną mundurowi zatrzymali zgłaszającego 27-latka. Mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Aby zabezpieczyć broń z której strzelał, policjanci weszli do jego mieszkania. Natrafili jednak na przeszkodę w postaci dużego i agresywnego psa.

Miał mieszkanie pełne narkotyków

Na miejsce przyjechał członek rodziny zatrzymanego, który zobowiązał się zająć zwierzęciem. – Dzięki temu, że policjanci cały czas wykazywali wyjątkową czujność, w porę przejrzeli jego zamiary. Już chwilę później „uczynny” mężczyzna usiłował zabarykadować się w mieszkaniu 27-latka, uniemożliwiając policjantom wejście do środka. Szybko został jednak obezwładniony, a śledczy przeszukali mieszkanie – relacjonuje Sonia Kepper.

W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 721 tabletek ecstasy, amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 3,1 tys. dilerskich porcji i marihuanę pozwalającą na sporządzenie 520 działek. Odnaleźli także krótką broń gazową, z której najprawdopodobniej strzelał do sąsiada.

Prokurator przedstawił 27-latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia na 10 lat.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Kto płodzi takich menelskich patologicznych niedorozwojów? Jak można aż tak nie kochać swojego dziecka żeby wychować je na taką karykaturę człowieka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here