W czwartek, 14 czerwca, rozpoczynają się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Mieszkańcy Sosnowca i Będzina będą mogli oglądać mecze w specjalnych Strefach Kibica.

Przed nami najważniejsza piłkarska impreza na świecie – Mistrzostwa Świata w Rosji. Do mistrzostw przygotowany jest także Sosnowiec. Wszystkie mecze turnieju będzie można obejrzeć w sosnowieckiej Strefie Kibica, która znajdować się będzie na Górce Środulskiej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał licencję na organizację Strefy Kibica na 5 tysięcy osób. Licencja obejmuje transmisję wszystkich spotkań. Organizatorzy najwięcej osób spodziewają się na meczach reprezentacji Polski. Biało-czerwoni swoje grupowe pojedynki rozegrają 19, 24 i 28 czerwca odpowiednio z Senegalem (godz. 17.00), Kolumbią (godz. 20.00) i Japonią (godz. 16.00).

Mecze na trawie, kocyku i leżaku

Na sosnowiecką Strefę Kibica zaadaptowano mały stok narciarski na Górce Środulskiej. – Stworzono w ten sposób „naturalny amfiteatr”. Mecze będzie można oglądać na trawie, na kocu, na leżaku lub na stojąco. Wybór należy oczywiście do kibiców – wylicza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak podkreślają władze miasta, w Strefie Kibica, panować ma rodzinna atmosfera. – Nie zabraknie malowania twarzy w barwach narodowych, animacji, a także dmuchanego zamku oraz ścianki wspinaczkowej – dodaje prezydent Chęciński.

Gwiazdą lider Ich Troje

Przy okazji meczów Polaków, do strefy zapraszani będą goście specjalni, którzy razem z sosnowiczanami będą dopingować orłów Adama Nawałki. – Podczas pierwszego meczu biało-czerwonych z Senegalem gwiazdą będzie Michał Wiśniewski – zapowiedział prezydent Sosnowca.

Będzin ze Strefą Kibica

Swoją Strefę Kibica będą też mieć mieszkańcy Będzina. Fani piłki nożnej wszystkie mecze obejrzą w parku na Dolnej Syberce. – Na wszystkich, którzy chcą kibicować najlepszym drużynom, czeka mnóstwo atrakcji, a także futbolowy kącik dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą bawić się na dmuchańcach czy pomalować sobie twarze – zachęcają urzędnicy.

Strefy Kibica powstały też w innych miastach naszego regionu – m.in. w Czeladzi, Jaworznie i Dąbrowie Górniczej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here