MKS Będzin dokończy sezon bez australijskiego atakującego Lincolna Williamsa. Najlepszy zawodnik zagłębiowskiej drużyny przeniósł się bowiem do Rosji.

Lincoln Williams dokończy sezon w rosyjskiej Superlidze. Nowym pracodawcą reprezentanta Australii została trzynasta drużyna tamtejszych rozgrywek, Jugra-Samotłor Niżniewartowsk.

– Jestem bardzo zadowolony z gry w Będzinie, choć czuję niedosyt, ponieważ nie wykorzystaliśmy naszego potencjału, co obrazuje miejsce w tabeli. To nie był łatwy czas ze względu na kontuzje, choroby, zmianę trenera. Życzę Będzinowi jak najlepiej, a kibicom dziękuję za okazane wsparcie! – przekazał Australijczyk.

Lincoln Williams wystąpił w 18 spotkaniach PlusLigi, w których zdobył łącznie 285 punktów (244 atakiem, 23 zagrywką i 18 blokiem).

Decyzja władz klubu wywołała negatywne komentarze wśród części kibiców. – Rozumiem niezadowolenie naszych kibiców, bowiem do gry Lincolna nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Z impetem wprowadził się w PlusLigowe realia, zajmuje wysokie miejsca w statystkach indywidualnych. Musimy być jednak realistami i koncentrować działania na przyszłym sezonie – mówił Michał Kocyłowski, prezes MKS-u Będzin.

Szansa dla Rafała Faryny

Teraz ciężar gry w ataku będzie spoczywać na barkach Rafała Faryny. – Rafał zrobił bardzo duży postęp i wierzę, że odnajdzie się w roli pierwszego atakującego. Ma możliwości, by udowodnić, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie. W ostatnich meczach pokazał, że niczym nie odbiega od Lincolna – powiedział Emil Siewiorek, trener zespołu.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie doszło do kilku istotnych zmian w będzińskim klubie. Nowym prezesem został Michał Kocyłowski, który zastąpił Mariusza Korpaka. Pożegnano się także z trenerem Gido Vermeulenem.

MKS Będzin zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli PlusLigi. Zagłębiacy wygrali zaledwie jedno z 18 spotkań gdyby nie wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin, mieliby minimalne szanse na utrzymanie się w elicie. Dziś Zagłębiacy zmierzą się w stolicy z wiceliderem rozgrywek ONICO Warszawa. Początek spotkania o godz. 20.30.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here