Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. Wciąż nie ma porozumienia w tej sprawie pomiędzy rządem a przedstawicielami oświaty.

Trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Środa to kolejny dzień, w którym dzieci w zdecydowanej większości szkół nie będą miały lekcji. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 8 kwietnia i ma trwać do odwołania. Oznacza to spory problem dla części maturzystów, którzy wciąż nie otrzymali klasyfikacji.

– Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych. Trwa akcja strajkowa! – przekazali przedstawiciele ZNP. – ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem! – dodali.

Jedynym wariantem umożliwiającym zażegnanie historycznego kryzysu w oświacie jest przedstawienie przez stronę rządową propozycji korespondującej z postulatami organizacji związkowych współorganizujących strajk nauczycieli.

Dodatkowo, pod znakiem zapytania stoi zaplanowany na piątek okrągły stół zainicjowany przez premiera. – Chcemy rozmawiać o edukacji i rozmawiamy, ale nie w zaproponowanej stadionowej formule – deklarują ZNP, FZZ, Pracodawcy RP, BCC, Lewiatan, Związek Rzemiosła.

Dotychczasowe rozmowy między związkowcami a rządem nic nowego nie wniosły. W środę, 24 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformuje o działaniach, jakie rząd podejmie w sprawie klasyfikacji maturzystów. – Matury się odbędą – zapewnia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Przypomnieć warto nauczycielom takie przysłowie: Kowal zawinił Cygana powiesili. A skoro rząd daleko to na nauczycieli spadnie: gniew złość i inne mało pozytywne rzeczy. Jeszcze chwila i nie ważne będzie kto miał rację … Trzymam kciuki za maturzystów, współczuję wam.

  2. Manipulacja. To nie jest strajk szkolny, a nauczycielski związkowy!
    Z każdym kolejnym dniem bardziej się (jak to nazwać by nie obrazić) ośmieszają. Zażądać warunków co by nawet Niemcy ich nie spełniły i potem pluć tekstem, że rząd odpowiedzialny. Swoją drogą bardzo mocno uzwiązkowiony zawód.
    Broniarz ogłosił kapitulację!!! Kalkulator się wali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here