Sosnowieckie stowarzyszenie „Kobiety dla Kobiet” organizuje konferencję, której celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, szczególnie w środowisku kobiecym. – Uważamy, iż współczesny świat jest nastawiony obojętnie lub negatywnie w stosunku do kobiet – mówią członkinie stowarzyszenia.

Konferencja „Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne domu, środowiska, instytucji i kraju” ma zwrócić uwagę na kwestię współczesnego bezpieczeństwa, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego kraju, a przynajmniej takie są założenia organizatorów.

Jak podkreślają członkinie stowarzyszenia, interdyscyplinarność konferencji pozwala na omówienie problematyki z różnych perspektyw badawczych, ze szczególnym naciskiem na brak poczucia bezpieczeństwa w środowisku kobiecym.

– Jako stowarzyszenie „Kobiety dla kobiet” uważamy, iż współczesny świat jest nastawiony obojętnie lub negatywnie w stosunku do kobiet, których rola społeczna ulega ciągłym przeobrażeniom. Proces ten powoduje brak poczucia bezpieczeństwa. Z tego powodu na konferencji występować będą nie tylko przedstawiciele polityki, środowisk mundurowych, młodych naukowców, ale również po prostu kobiety, które chcą same o sobie opowiedzieć – mówi Joanna Rebisz Wojtala, prezes Stowarzyszenia „Kobiety dla Kobiet”.

Konferencja odbędzie się w sobotę, 17 marca, w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Początek o godzinie 10:00. Wśród prelegentów znajdzie się wiele osób ze świata nauki.

Patronat nad wydarzeniem objął Tygodnik Twoje Zagłębie. 

Czy hokejowe Zagłębie Sosnowiec awansuje do ekstraligi?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here