W miniony weekend w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Robertem Biedroniem, które zgromadziło blisko 700 osób.

W ramach swojej trasy po Polsce, charyzmatyczny polityk odwiedził Dąbrowę Górniczą, gdzie jej mieszkańców pytał o to, w jakiej Polsce chcą żyć i tworzył z nimi elementy programu wyborczego.

– Musimy skończyć z tym, że to politycy w swoich gabinetach piszą programy wyborcze. Że to oni wiedza najlepiej jak powinniśmy żyć, z kim sypiać, do jakiego kościoła chodzić, co czytać i jak wychowywać dzieci – mówił Robert Biedroń.

Spotkanie miało formę otwartej dyskusji, a Robert Biedroń – jako jej moderator – stawiał pytania, zachęcał do formułowania konkluzji i po przegłosowaniu – umieszczania ich na tablicy. Tym samym, uczestnicy wydarzenia nie otrzymali gotowych rozwiązań.

Co okazało się ważne dla uczestników spotkania? Mówiono m.in. o rozdzieleniu państwa od kościoła, ekologii czy obniżeniu stawki VAT za prąd i gaz. – Na podstawie tych założeń ze spotkań w miastach, będziemy tworzyć program. Oczywiście, nie wszystkie propozycje da się do niego wpisać, na pewno będą też takie, których nie da się zrealizować – tłumaczył polityk.

Po zakończeniu części oficjalnej, polityk chętnie rozdawał autografy i fotografował się z uczestnikami.

We wrześniu Robert Biedroń zrezygnował z ubiegania się o drugą kadencję w fotelu prezydenta Słupska i zapowiedział stworzenie nowego ruchu politycznego. Jak zapowiedział, konwencja programowa planowana jest w lutym 2019 roku.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here