7 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym dziennikarzem i reportażystą Jackiem Hugo-Baderem.

W czwartek, 7 listopada o godz. 18.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej gościem będzie Jacek Hugo-Bader – znany dziennikarz i reportażysta.

Jacek Hugo-Bader jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce reporterów zajmujących się krajami byłego ZSRR. Od 1990 roku związany jest z Gazetą Wyborczą. Jest autorem wielu książek. Jedna z nich, napisana w 2009 roku „Biała gorączka”, otrzymała nagrodę Bursztynowego Motyla, wyróżnienia przyznawanego dla uczczenia wielkiego polskiego podróżnika, Arkadego Fiedlera. Powstałe w 2011 roku „Dzienniki kołymskie” były czytane w radiowej Trójce przez samego autora.

Jacek Hugo-Bader, wraz z Pawłem Łozińskim (synem Marcela Łozińskiego) był scenarzystą i reżyserem serii dokumentalnej wyprodukowanej przez TVN pt. „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy” (2007). Był także autorem jednego z odcinków cyklu dokumentalnego „Nasz spis powszechny” (2002) oraz dokumentu dot. miejsc zamieszkiwanych niegdyś przez polskich Żydów, zatytułowanego „Ślad po mezuzie” (1998).

Jacek Hugo-Bader jest również autorem reportaży „Dzienniki kołymskie”, „Długi film o miłości: Powrót na Broad Peak” oraz „Skucha”.

W 2014 roku Jacek Hugo-Bader został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jacek Hugo-Bader w 2016 roku przeprowadził „afrykańską” prowokację dziennikarską, w ramach której udawał czarnoskórego na Marszu Niepodległości. Swoje doświadczenia opisał w felietonie „Wyp… stąd, Czarnuchu!”. – Chciałem wytrącić z ręki argumenty osobom, które twierdzą, że nie ma w Polsce problemu z rasizmem – wyjaśniał później.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem odbędzie się w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na spotkaniu obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dostępne poprzez internetowy system rezerwacji na pięć dni przed rozpoczęciem wydarzenia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here