15 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi odbędzie się spotkanie autorskie z regionalistą Grzegorzem Onyszko.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszko poświęcone będzie jego najnowszej publikacji „Architekci włoskiego pochodzenia na terenie Zagłębia Dąbrowskiego”.

Grzegorz Onyszko jest cenionym historykiem, regionalistą oraz autorem artykułów naukowych i popularnonaukowych. Aktywnie działa w lokalnych strukturach PTTK – jest m.in. inicjatorem organizowanych w Sosnowcu wycieczek krajoznawczych.

Najnowsza książka Grzegorza Onyszki jest poświęcona działalności włoskich architektów – Andrzeja Dell’ Aquy, Henryka Marconiego i Franciszka Marii Laciego – na terenie obecnego Zagłębia Dąbrowskiego, w tym również samej Czeladzi.

Wydawcą publikacji jest FdZD, książka powstała w ramach dofinansowania ze środków Gminy Sosnowiec na realizację zadania publicznego miasta Sosnowca w dziedzinie kultury 2017 roku.

Spotkanie autorskie odbędzie się w czwartek, 15 lutego, o godz. 17.30.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że w tej publikacji Pana Onyszko nie będzie żadnych przekłamań i wziętych z sufitu bzdur jak w jego dotychczasowych artykułach. Czasem czytając niektóre „fakty” w jego publikacjach nóż się w kieszeni otwiera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here