Jest autorką powieści a także opowiadań fantastycznych i kryminałów. W 2007 roku na Euroconie otrzymała nagrodą dla najbardziej obiecującego młodego twórcy. Anna Kańtoch będzie gościem w będzińskiej bibliotece.

Anna Kańtoch urodziła się w Katowicach. Ukończyła orientalistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach wróciła do Katowic.

Debiutowała w 2004 roku opowiadaniem „Diabeł na wieży”. Kańtoch aktywnie działa w Śląskim Klubie Fantastyki. W 2007 roku na Euroconie, czyli jednego z najważniejszych europejskich konwentów miłośników fantastyki, otrzymała nagrodą dla najbardziej obiecującego młodego twórcy. Napisała trzy tomowy cykl powieści „Przedksiężycowi”, a także „Miasto w zieleni i błękicie” i „Tajemnice Diabelskiego Kręgu”.

Jej pierwsza pozbawiona elementów fantastycznych powieść „Łaska” (2016), została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru i zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. Kańtoch jest również pięciokrotną laureatką nagrody imienia Janusza A. Zajdla, z kolei w 2013 roku otrzymała nagrodę literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść „Czarne”.

W Będzińskiej bibliotece spotkanie autorskie z Kańtoch, znaną także pod pseudonimem Anneke, odbędzie się 22 września.

– Pisarka spotka się z naszymi czytelnikami z okazji 10-lecia działającego przy książnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, projektu zainicjowanego przez Instytut Książki – mówi Beata Wardęga z MiPBP w Będzinie.

Spotkanie z autorką rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here