We wtorek, 9 kwietnia Zagłębiowska Mediateka startuje z kolejną propozycją skierowaną do osób dorosłych.

Nowa propozycja Zagłębiowskiej Mediateki adresowana jest do osób dorosłych (nie tylko do seniorów). „Spotkania z pasją”, bo tak nazywa się nowy cykl spotkań to gwarancja mile spędzonego czasu, rozwijanie zainteresowań oraz zaspokojenie potrzeb kulturalnych.

Tematyka spotkań będzie różnorodna, dostosowana do preferencji uczestników. Mogą to być opowieści o znanych ludziach kultury i literatury, pogadanki na tematy regionalne, ale też porady zdrowotne, kulinarne, ogrodnicze i inne. Zebrani sami mogą kształtować tematykę kolejnych spotkań.

Uczestnicy będą spotykać się raz w miesiącu, w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki, na prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. – Rezerwujemy także czas na swobodne rozmowy, dyskusje, wymianę poglądów – zachęcają organizatorzy.

Pierwsza prelekcja – „Palmy, pisanki, mazurki: Wielkanoc w polskiej tradycji” – już 9 kwietnia o godz. 12.00. Wstęp wolny. – Jako, że będziemy przed tuż przed Wielkanocą, zapraszamy na opowieść o tradycjach i obrzędach związanych z tymi świętami, z uwzględnieniem tradycji Zagłębia Dąbrowskiego – mówią przedstawiciele Zagłębiowskiej Mediateki.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. „Palmy, pisanki, mazurki: Wielkanoc w polskiej tradycji” fajny temat ale co osobami niewierzącymi lub innymi wyznaniami? takie miejsce powinno podejmować raczej świeckie tematy a nie neopogańskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here