W sobotę, 6 maja w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbędzie się kolejna edycja Biegu Skrzata. Zeszłoroczna, była rekordowa – wzięło w niej udział 1150 dzieci. To właśnie liczba uczestników i kategorii wiekowych czyni zawody jedynymi takimi w Polsce.

Impreza pierwotnie miała się odbyć 8 kwietnia, tuż przed Półmaratonem Dąbrowskim, wtedy jednak plany pokrzyżowała pogoda. Jeśli tym razem aura dopisze, to może paść kolejny frekwencyjny rekord.

Trasa wyścigu odbywającego się w parku Hallera liczy, w zależności od kategorii wiekowej, od 200 m do 1000 m. Udział w biegu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów w dniu imprezy od godz. 9:00 (w parku). Impreza rozpocznie się o godz. 11:00

– Dla wszystkich spragnionych uczestników biegowej zabawy, Dąbrowskie Wodociągi, partner imprezy, dostarczą wodę z kranu. Będzie ona dostępna poprzez specjalne dystrybutory, zaś na mecie dzieci otrzymają maskotkę „Kropelkę wody” Dąbrowskich Wodociągów. To kontynuacja kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której Wodociągi dostarczyły również wodę na tegoroczną edycję Półmaratonu Dąbrowskiego – mówi Michał Reszke, rzecznik Dąbrowskich Wodociągów.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here