W sobotę, 9 czerwca Sosnowieckie Wodociągi otworzą podwoje dla zwiedzających, na których czekać będzie masa atrakcji.

Jednym z elementów Dnia Otwartego Sosnowieckich Wodociągów, które odbędą się 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00 na terenie firmy przy ulicy Ostrogórskiej 43 będzie akcja edukacyjna „Gang Szczurzaków – STOP szczurom w kanalizacji miejskiej”. Jej realizacją zajmuje się miejska spółka.

W trakcie dni otwartych, zwiedzający dowiedzą się dlaczego kampania jest tak ważna i do kogo jest skierowana. Ponadto, jak w latach ubiegłych na zwiedzających – szczególnie tych najmłodszych – będzie czekała cała masa sprzętu, w tym samochody oraz koparki, do których będzie można wejść i wczuć się w rolę kierowcy lub operatora.

Będzie to także niezwykła okazja, aby zobaczyć i skorzystać z przyrządów, z których korzystają pracownicy w laboratorium wodociągów. Zwiedzający będą mogli usiąść w mobilnym centrum monitoringu i spróbować swoich sił w kierowaniu specjalnym pojazdem z ruchomą kamerą.

Dodatkowo będzie można wybrać się na wycieczkę po oczyszczalni ścieków Radocha II (godz. 10.00 i 12.00), w czasie której pracownicy wodociągów opowiedzą, co się dzieje z trafiającymi na oczyszczalnie ściekami.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here