Mieszkańcy osiedla Bór w Sosnowcu w końcu doczekają się kanalizacji. Miasto przeznaczy na tę inwestycję 14 milionów złotych.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej o długości 3,3 km dotyczy miejsc, w których wcześniej jej nie było, czyli ulic Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka, Junacka boczna, Długa-boczna, Biała Przemsza.

– Ponadto powstanie 2 km sieci kanalizacji deszczowej (ul. Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Junacka boczna, Biała Przemsza), o którą dopytywali mieszkańcy. Jednocześnie poza projektem, który otrzymał dofinansowania będzie realizowana przebudowa sieci wodociągowej na długości blisko 3,7 km (ul. Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka, Długa-boczna, Biała Przemsza) – informuje Rafał Łysy, rzecznik UM Sosnowiec.

Oprócz nowych sieci wybudowana zostanie tłocznia ścieków i zbiornik retencyjny dla wód odpadowych.

Bór, Sosnowiec - fot. UM Sosnowiec
Bór, Sosnowiec – fot. UM Sosnowiec

Jak zapowiada sosnowiecki magistrat, mieszkańcy z nowych inwestycji będą się mogli cieszyć w lutym 2019 roku.

Budowa będzie realizowana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Sosnowcu – Etap III”, który uzyskał 41,5 mln zł dofinansowania na realizację trzech inwestycji. Warto przypomnieć, że od lipca 2017 r. trwa już warta 20 mln zł budowa sieci wodociągowej, sanitarnej i deszczowej w Maczkach i części Ostrów Górniczych.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. i git 🙂
    czy jak w końcu połączą drogę „donikąd” z Obwodnicą i dalej z terenami byłej piaskowni, to czy ulica Długa zostanie połączona z tym drogami?

  2. Droga biegnąca koło Rabena powinna być przedłużona do Długiej i łączyć się z nią w okolicach ogródków działkowych. Do tego reorganizacja trasy muchowozu 160S (przez Wawel, Klimontowską, SSE na Dańdówce i dopiero w kierunku tych nowych terenów inwestycyjnych, a dalej przez Os. Bór w kierunku Niwki i Mysłowic) i to zapomniane przez Boga i ludzi osiedle (Bór) zyskałoby jakieś alternatywne połączenie ze światem. Zamknięcie wiaduktu w ciągu ul. Tuwima/Długiej w 2011 prawie doprowadziło do uruchomienia komunikacji tramwajowej z tym osiedlem. Chodziło o tramwaj wodny po Bobrku 😉 bo jakieś 2 tysiące ludzi i zakłady przemysłowe zostały niemal odcięte od cywilizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here