15 maja rusza trzynasta edycja, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Sosnowieckie Dni Literatury to trzytygodniowy cykl wydarzeń organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Zadaniem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury oraz zaproszenie miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w kulturze literackiej. Swoją bogatą ofertę biblioteka kieruje do szerokiego grona mieszkańców Zagłębia i Śląska, głównie dzieci i młodzieży.

Bohaterem 13. Sosnowieckich Dni Literatury (nie tylko) dla dzieci jest postać Mikołajka z francuskich książek René Goscinnego i Jeana-Jacques’a Sempégo. Wydarzenie zainauguruje otwarcie wystawy „Mikołajek w ilustracjach Jeana-Jacques’a Sempégo”.

Poza spotkaniami autorskimi i warsztatami dla dzieci w programie znajdą się wyjątkowe działania z pogranicza literatury i innych sztuk, m.in. projekcje filmowe, warsztaty cukiernicze, spotkania z aktorami, widowisko literacko-muzyczne oraz konkursy z nagrodami.

Imprezy w ramach 13. Sosnowieckich Dni Literatury odbywają się w placówkach bibliotecznych na terenie całego miasta oraz w zaprzyjaźnionych instytucjach kultury. Gośćmi tegorocznej imprezy będą m.in.: Michał Rusinek, Jarosław Mikołajewski, Adam Wajrak, Ewa Nowak, Liliana Fabisińska, Kalina Jerzykowska, Dariusz Rekosz i inni.

Sosnowieckie Dni literatury potrwają do 2 czerwca, w tym czasie zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli sympatycy literatury mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty spotkań. Impreza jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here