Od poniedziałku rondo przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, Grabowej i Kierocińskiej w Sosnowcu, będzie oficjalnie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Na ostatniej sesji ubiegłego roku, sosnowieccy radni podjęli decyzję, że rondu u zbiegu ulic Piłsudskiego, Grabowej i Kierocińskiej będzie nosić nazwę imię zmarłego w 2015 roku prof. Władysława Bartoszewskiego.

Była to inicjatywa obywatelska. Pomysł podsunęła jedna z mieszkanek Sosnowca, a pod jej petycją zebrano kilkaset podpisów. Radni przyklasnęli temu pomysłowi i go poparli, choć nie wszyscy.

Za nadaniem rondu na Starym Sosnowcu imienia prof. Władysława Bartoszewskiego zagłosowało 20 radnych, czterech radnych z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciwny.

W poniedziałek,19 lutego planowane są uroczystości nadania rondu nowej nazwy, m.in. odsłonięcie tablicy.

Czytaj także: W Sosnowcu będzie rondo Władysława Bartoszewskiego, a w Jaworznie Marii i Lecha Kaczyńskich

 

Skomentuj przez Facebook

19 KOMENTARZE

  • To jak skrzywdziłeś tego wspaniałego człowieka, od którego uczyła się cała powojenna inteligencka opozycja w tym Żydzi świadczy o zwykłym zbydlęceniu. Nie mając żadnego, absolutnie żadnego dowodu na to co napisałeś oskarżasz, tak sobie, nieżyjącego! Nawet bezpardonowa Pawłowicz i reszta pisowców nigdy nie odważyła się w ten sposób mówić to jeden z niewielu, patronów z którego Sosnowiec może się cieszyć a dzięki takim jak Ty Sosnowiec jest synonimem szamba!

   • Bartoszewski to zwykły kolaborant niemiecki który wyszedł z obozu w Auschitz jako agnet niemiecki. Bo nie jesteś chyba tak głupi żeby uwierzyć że wyszedł z obozu zagłady pod pretekstem złego stanu zdrowia jak on to mówił? Tacy lądowali w piecu a nie wychodzili na wolność …

    • I przyjechał pociągiem jako pasażer w pierwszej klasie.żaden Polak nie miał do.tego prawa.
     Naród wybrany tak o sobie mówią.

     • Dokładnie, do tego nie zapominajmy że jego siostra to kolaborantka nazistowska która do tego wyszła za mąż za SS-mana 🙂

    • Jesteś nieukiem który przedstawia ploty, nie, nie jestem głupi poczytaj historie pierwszego okresu obozu, poczytaj o zwalnianych za wstawiennictwem Czerwonego Krzyża! Pisowcy wypłukali Ci mózg przywołując zwolnienie z obozu, nienawidzą go za ich krytykę, udowodnij, że kogokolwiek sprzedał a nie snuj domysłów, a kogo sprzedawał po wojnie, że siedział w stalinowskich pierdlach bo jednak wyszedł. Bardzo łatwo jest pluć chłopaku z Sosnowca złaszcza na zmarłych? A do mądrali „Taaaa” Bartoszewski był JEDYNAKIEM więc napewno nie jego siostra sypaiała z SS!!!! Poza wszystkim rodziny się nie wybiera! Ej sosnowiczanie z powojennego odzysku.

    • Dlatego został dwukrotnie nagrodzony „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” zbiorowo, za ratowanie Żydów w Żegocie w 1962 oraz indywidualnie w 1966 to za tę kolaborację?
     Nie snuj domysłów celowo rozdmuchanych przez PiS /wiadomo dlaczego/ tylko udowodnij, a jak nie masz dowodów to zamilknij bo kiedyś za to odpowiesz!
     Tak przy okazji Bartoszewski był jedynakiem nie miał siostry.

 1. Pewnie lepiej Kaczyńskich oni byli związani z sosnowcem ? Człeku kto sprzedawał ? Prędzej kurdupel z nowogrodzikiej sprzedał by swego kota by go wypuścili a nie profesor Bartoszewski miał więcej odwagi niż my wszyscy razem wzięci .

 2. Już nie mieli kogo wybrać? A zagłębiacy dlaczego,np Rondo Ciszewskiego.
  Juz mamy park Kuronia i teraz.znów Bartoszewski.co on miał wspólnego z Zagłębiem czy też z Sosnowcem?Szlag mnie trafia.!

 3. zwany profesor bartoszewski, który nie pisnął słówkiem, kiedy żydzi w knesecie ubliżali Polakom, którzy stanowią największą grupę uhonorowanych jako sprawiedliwych wśród narodów świata.

 4. Obywatel K to pisze jak pełowiec hahaha i tylko pluje na tych czy tamtych. Pewnie sam jesteś jakimś tam społecznikiem co donosi na sąsiadów. pff ma rację, bartoszewski to był kolaborant szkopski i samozwańczy profesor z tytułem niemieckiego uniwersytetu. Nie przytaczaj że ktoś mu mózg wyprał tylko historii niestety nie da się zmienić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here