Gmina Sosnowiec otrzymała certyfikat Miasto Przyjazne Elektromobilności przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Jednocześnie władze miasta podpisały z PSPA list intencyjny o wzajemnej współpracy.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 22 lutego 2018 roku, reguluje funkcjonowanie rynku paliw alternatywnych, w szczególności energii elektrycznej i gazu ziemnego. Nakłada liczne obowiązki na jednostki samorządu terytorialnego. – Celem cyklu szkoleń było zapoznanie przedstawicieli samorządów i spółek od nich zależnych z konsekwencjami nowych przepisów, ale przede wszystkim przedstawienie realnych rozwiązań w zakresie planowania infrastruktury i rozwoju flot zeroemisyjnych – wyjaśnia Zbigniew Byszewski, pierwszy zastępca prezydenta Sosnowca, który podpisał list intencyjny o współpracy z PSPA..

Cykl szkoleń organizowany przez PSPA jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed administracją lokalną. – To możliwość uzyskania realnego wsparcia we wdrażaniu elektromobilności, a także dostęp do informacji, danych, statystyk, opinii i analiz rynkowych – dodaje Byszewski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Pierwszy „elektryk” w Sosnowcu przejechał już 100 tys. km

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

 1. Czy ktoś wyliczył jak to się kalkuluje? Zakup + wymiana akumulatorów (co ile lat?) + prąd w stosunku do zwykłego nowego jamnika?

  PS
  Stary Wawel coś tam w końcu robią 👍
  Willa przy szpitalu żydowskim może ocaleje jak zdążą sprzedać

  ale
  Co z 3Maja 46 – po Wydziale Techniki? Czemu to nie sprzedane – choćby na mieszkania dla ukrów, nepali i innych (co to Kaczyński ich nie przyjmuje 😂)
  Były Komisariat na Konstantynowie – zaraz się zawali – pewnie o to chodzi i powstanie sraldik albo kałfland

  • Willa na Konstantynowie szybko się nie zawali, porządnie zbudowana. Poza tym jest już w rekach prywatnych (sprzedana za bezcen ale właściciel zmienił plany i teraz chce ją sprzedać o 1/3 drożej). Tereny wokół należą do Plejady i już kilka lat temu pokazano projekty nowego „blaszaka”, willa w niczym mu nie przeszkadza.

   • No z tą willa to gostek zaczął coś robić – chyba już ze 3 lata będzie – poza jej zakupieniu. Potem robota ustała, a dach znika – wiatr?

    Plejada to sama siebie nie może zapełnić, a ściemnia o tej inwestycji już kilka lat – drzewka wycina co 2 lata, że niby robota wre 🙄

    • Kupiona w 2016 ale po skuciu tynku we wnętrzach i lekkim zabezpieczeniu dachu pod koniec 2017 trafiła znowu na sprzedaż. Dach oczywiście będzie się powoli rozpadał ale sama bryła budynku jeszcze długo postoi. Ale fakt, szkoda, że taki wspaniały budynek się marnuje.

     Co zaś się tyczy terenów dookoła to trwa to już dosyć długo i faktycznie trudno uwierzyć w realizację planów. Niestety od czasu do czasu muszą pokazać, że coś się dzieje. Ofiarą padł już budynek obok willi oraz zabytkowy budynek należący niegdyś do huty. Jedyna dobra wiadomość jest taka, ze właściciel obiecał nie wyburzać wieży (konserwator, co jest standardem w Sosnowcu, ma tą budowlę w d…, na listwę zabytków, poza pałacami, trafiają głównie obiekty sakralne a wieża jest przecież unikatem na skalę Polski a nawet Europy).

     • Nie takie budynki w Sosnowcu legły gruzem – Komora Celna w Maczkach (budynek na przeciwko dworca) został zburzony w dość nie jasnych okolicznościach, ale to za poprzedniego Możnowładcy (K.G)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here