10 i 11 listopada w Szkole Podstawowej nr 45 w Sosnowcu odbywa się wystawa kanarków i egotycznych ptaków. Wydarzenie to co roku przyciąga tłumy Zagłębiaków.

Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych odbywa się co roku w Sosnowcu. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 45 przy ul. Czeladzkiej. Organizatorem wystawy jest Związek Hodowców Kanarków Egzota Sosnowiec.

Na wystawie można zobaczyć ponad 350 ptaków. Dominowały kanarki kolorowe (149 ptaków) i kształtne (147). Dużo jest także kanarków harceńskich oraz niewielka ilość innych ptaków egzotycznych. Ptaki wystawiało łącznie 32 hodowców – mówi Jacek Dybich, prezes ZHK EGZOTA w Sosnowcu.

Jako ciekawostkę należy zauważyć, że w tym oku hodowcy Egzoty uczestniczyli już w Mistrzostwach Europy we włoskiej Cesenie, gdzie tytuły mistrzowskie zdobywały kanaki Piotra Będkowskiego, Jacka Dybicha i Dariusza Stępnia. Ptaki te również można podziwiać na wystawie w Sosnowcu ozdobione zdobytymi kotylionami z Ceseny.

Wystawę kanarków można podziwiać do godz. 16.00.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy może być coś bardziej okrutnego niż więzienie w klatkach czujących stworzeń stworzonych do latania. Wstyd, że gospodarzem jest szkoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here