Piłkarki Czarnych Sosnowiec przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną 7 stycznia. W planie na zimę jest m.in. turniej Turbine Hallencup w Poczdamie.

Na półmetku rywalizacji w Ekstralidze kobiet, piłkarki z Sosnowca plasują się na czwartym miejscu w tabeli. W jedenastu spotkaniach Zagłębianki zdobyły 22 punkty. Na dorobek ten złożyło się 7 zwycięstw, 3 porażki i 1 remis. Sosnowiczanki w tych meczach zdobyły 36 bramek, a straciły 8. W Pucharze Polski podopieczne Sebastiana Stemplewskiego awansowały do ćwierćfinału. Ich rywalem będzie pierwszoligowa Tarnovia Tarnów.

– Między czwartym, a drugim miejscem są tylko trzy punkty różnicy, które powinniśmy uzbierać w trzech meczach, gdzie nie byliśmy drużyną słabszą i wtedy nasza pozycja byłaby jeszcze lepsza. Ale nie ma co narzekać – przyznaje trener Sebastian Stemplewski.

Wracają do treningów

Obecnie zawodniczki Czarnych przebywają na urlopach. Do treningów wrócą 7 stycznia. Dwa dni później przejdą badania w AWF Katowice.

W przerwie zimowej sosnowiczanki rozegrają trzy mecze kontrolne. Ich formę sprawdzą AZS Wrocław, ROW Rybnik i Mitech Żywiec. – Niestety, ze względu na terminy ćwierćfinału Pucharu Polski, odwołane zostały zaplanowane wcześniej sparingi z Partizanem Bardejov oraz Sokołem Kolbuszowa – mówi trener Stemplewski.

Turniej w niemieckim Poczdamie

W dniach 18-19 stycznia Zagłębianki po raz kolejny wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju AOK Turbine Hallencup w Poczdamie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku drużyna z Sosnowca zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Część zawodniczek dostała nawet kuszące propozycje gry w niemieckiej Bundeslidze.

W lutym wraca ćwierćfinał Pucharu Polski. W pierwszym meczu Czarne zagrają w Tarnowie (15/16 lutego), a trzy dni później odbędzie się rewanż w Sosnowcu.

Runda wiosenna Ekstraligi kobiet wraca 29 lutego. Tego dnia do Sosnowca przyjedzie GKS Katowice.

Plan przygotowań Czarnych Sosnowiec:

7 stycznia – start okresu przygotowawczego
9-10 stycznia – badania AWF Katowice
18-19 stycznia – Turniej AOK Turbine Hallencup 2020 (Poczdam)
25 stycznia – sparing z AZS Wrocław (godz. 13.00, Sosnowiec)
1 lutego – sparing z ROW Rybnik (godz. 13.00, Sosnowiec)
7 lutego – sparing z Mitech Żywiec (godz. 19.00, Sosnowiec)
15/16 lutego – 1/4 finału Pucharu Polski z Tarnovią Tarnów (Tarnów)
19/20 lutego – 1/4 finału Pucharu Polski z Tarnovią Tarnów (Sosnowiec)
29 lutego – mecz ligowy z GKS Katowice

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here