Na Traugutta w Sosnowcu wybudują nowe osiedle, z ponad setką mieszkań komunalnych. Zaprojektuje je częstochowska pracownia SW Architekci na zlecenie Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zespołu mieszkalnego przy ul. Romualda Traugutta, który MZZL zorganizował wspólnie ze Śląską Izbą Budownictwa w Katowicach. W konkursie wzięło udział sześć projektów, a zwyciężyła częstochowska pracownia SW Architekci, otrzymując maksymalną liczbę punktów.

Wizualizacja nowego osiedla na Traugutta w Sosnowcu - fot. mat. pras.
Wizualizacja nowego osiedla na Traugutta w Sosnowcu – fot. mat. pras.

– Wybrana koncepcja, wykonania niewielkiego, osiedla będzie podstawą do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej, której wykonanie planowane jest w ciągu kolejnych miesięcy – mówi Joanna Sekuła, dyrektor MZZL w Sosnowcu.

Rozpoczęcie budowy czterech sześciokondygnacyjnych budynków, z ponad setką mieszkań komunalnych, planowane jest na przełomie 2018 i 2019 roku. Oprócz budynków, na jednohektarowej działce, wykonana zostanie adaptacja przyległego terenu.

Jak oceniasz pracę sosnowieckiej straży miejskiej?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  • To jest piękny teren pod takie bloki. Blisko jest przedszkole, szkoła podstawowa i średnia, centrum handlowe, przystanki tramwajowe i autobusowe, dobry dojazd do centrum miasta, w pobliżu sporo terenów zielonych, można zrobić ładny park, plac zabaw. Same plusy, ale trzeba chcieć, a nie biadolić, że nieuregulowane są kwestie właścicielskie tych zapyziałych kamienic.

 1. Po co zajmować nowe tereny skoro jest pełno kamienic niezamieszkałych. Wyburzyć i postawić nowe. A co z terenem gdzie stał szkieletor? Co z budyniem Wanda?

  • Ale te niezamieszkałe to chyba w 100% mają nieuregulowane kwestie właścicielskie :/
   Tak samo działeczki w okolicy Rozwojowej i na Barakach – tu już zgaduję…

   Najfajniejsza jest Dżungla Humanitas w ścisłym centrum!

 2. Popieram rozwalić stare kamienice już grożące zawaleniem i tam pobudować np. tzw.baraki na Konstantynowie. Po co pisać UWAGA na SPADAJĄCE TYNKI!!!i czekać aż kogoś uszkodzą. To samo jest w okolicach Rybnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here