500 złotych wyprawki na zakup artykułów i przyborów szkolnych, a także odzieży i butów otrzymają rodzice dzieci rozpoczynających we wrześniu naukę w pierwszej klasie w Sosnowcu. To kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku programu „Wsparcie na starcie”, który objął 604 dzieci.

Sosnowieccy urzędnicy kontynuują program „Wsparcie na starcie”. Refundacją, podobnie jak przed rokiem, objęte będą wydatki poniesione przez rodzica dziecka na zakup wszelakich artykułów i przyborów szkolnych, ale także odzieży i obuwia. Ustalenie wysokości refundacji wydatków odbywać się będzie na podstawie przedstawionych imiennych (z oznaczeniem imienia i nazwiska rodzica) faktur lub rachunków. Suma tych wydatków nie może jednak przekroczyć 500 złotych.

– Rodzice już mogą gromadzić dokumenty zakupu. Na wsparcie mogą liczyć rodziny pierwszoklasistów, niezależnie od tego, czy do pierwszej klasy pójdzie dziecko sześcioletnie czy siedmioletnie. Nie obejmie ono jedynie tych dzieci, które po raz drugi rozpoczną naukę w klasie pierwszej – wyjaśnia Sabina Stanek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, która odpowiada za realizację programu.

Rodzice zainteresowani uzyskaniem wsparcia będą musieli w dniach 1-15 września 2017 roku złożyć w sekretariacie szkoły, w której dziecko rozpoczęło naukę, wniosek o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego wraz z zestawieniem zbiorczym imiennych faktur lub rachunków z ich opisem. W październiku wnioski będą weryfikowane, aby najpóźniej do połowy grudnia pieniądze mogły trafić do rodziców uczniów.

– Pierwsza edycja naszego programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Skorzystało z niej 604 dzieci, wypłaciliśmy blisko 300 tysięcy złotych. Podobnie jak w ubiegłym roku, rodzicom pozostawimy wybór, w jaki sposób mamy przekazać pieniądze – do ręki czy też na konto – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak oceniasz ruchy kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here