O godz. 21.00 zamknięto lokale wyborcze i poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Do drugiej tury weszli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Jak głosowali Polacy?

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Duda uzyskał 41,8 proc. głosów, a Trzaskowski – 30,4 proc. – wynika z pierwszego sondażu IPSOS dla TVP, Polsatu i TVN opublikowanych o godz. 21.00.

Według sondażu Ipsos trzeci wynik uzyskał bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia (13,3 proc.), który wyprzedził kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Piąty wynik uzyskał kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,9 proc.), szósty był lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.).

Pozostali kandydaci osiągnęli o wiele niższe poparcie: Marek Jakubiak (0,5 proc.), Waldemar Witkowski (0,3 proc.) Paweł Tanajno (0,3 proc.), Stanisław Żółtek (0,3 proc.), Mirosław Piotrowski (0,2 proc.).

Wyniki sondażu exit poll:

Andrzej Duda: 41,8 proc.
Rafał Trzaskowski: 30,4 proc.
Szymon Hołownia: 13,3 proc.
Krzysztof Bosak: 7,4 proc.
Robert Biedroń: 2,9 proc.
Władysław Kosiniak-Kamysz: 2,6 proc.
Marek Jakubiak: 0,5 proc.
Paweł Tanajno: 0,3 proc.
Waldemar Witkowski: 0,3 proc.
Stanisław Żółtek: 0,3 proc.
Mirosław Piotrowski: 0,2 proc.

Według sondażowych wyników Ipsos dla TVP, Polsatu i TVN frekwencja wyniosła 62,9 proc.

Kiedy oficjalne wyniki?

Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów? – Ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich jest możliwe we wtorek, najpóźniej w środę rano – powiedział w niedzielę wieczorem Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Przypomnijmy, że w drugiej turze, zaplanowanej na 12 lipca, zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Jak głosowali mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego? Którzy kandydaci wygrali w poszczególnych miastach naszego regionu? To wszystko jutro na twojezaglebie.pl. Zapraszamy!

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Szeroki wachlarz kandydatów…to i frekwencja poszła w górę. Na uwagę zwracają uwagę miejsca 3 oraz 4, Hołownia może wprowadzić coś ciekawego na scenę polityczną, a Konfederacja chyba na tą scenę wpisuje się na stałe.

  2. Wysoka frekwencja pokazuje jak spolaryzowane jest polskie społeczeństwo. Jedni kochają PiS, inni nienawidzą i zagłosują na kogokolwiek byle nie na Dudę. Druga tura wyborów będzie bardzo ciekawa. W dużych miastach bezapelacyjnie wygrywa Trzaskowski, na wsiach bezapelacyjnie wygrywa Duda, wychodzi więc na to, że to mieszkańcy średnich miast zdecydują kto będzie prezydentem Polski.

  3. Muszę jedno wspomnieć, wyniki z Sosnowca już są na stronach PKW. Ktokolwiek odpowiada za organizację wyborów w mieście, to należą mu się słowa uznania i gratulacje za efekt pracy, członkowie komisji też powinni czuć satysfakcję z wykonanej pracy.

    • Tak to prawda, wybory były dobrze zorganizowane. Wszystko szło sprawnie, nie było dużych kolejek przed lokalami wyborczymi. Oby tak dalej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here