W Starostwie Powiatowym w Będzinie utworzono związek zakładowy. – Pracodawca przyjął informację o powstaniu związku zawodowego ze zrozumieniem. W przeszłości były już próby powołania organizacji związkowej, ale bez pozytywnych rezultatów – mówi Joanna Mędrzak, przewodnicząca Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.

Pracownicy zdecydowali, że organizacja związkowa w starostwie będzie działać pod szyldem NSZZ Solidarność.

– Wybraliśmy NSZZ Solidarność zarówno ze względu na piękną i bogatą tradycję tego związku, jak i ze względu na to, że jest największym związkiem zawodowym w Polsce. Dlatego posiada odpowiednie zasoby i może wykazać się wieloaspektowym i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie obrony praw pracowniczych. Myślę, że nie bez znaczenia są także wartości, jakie przyświecają Solidarności i to, że my, jako założyciele organizacji zakładowej wiarę w te wartości podzielamy – tłumaczy Joanna Mędrzak.

Jak poinformowała nas przewodnicząca, obecnie związek liczy kilkunastu członków, jednak jego utworzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem pracowników starostwa. – Niemal codziennie zgłaszają się nowe osoby, chcące przystąpić do niego – podsumowuje Mędrzak.

Warto dodać, że w będzińskim starostwie pracuje około 180 osób.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here