PKM Sosnowiec otworzyło oferty w przetargu na dostawę trzech autobusów elektrycznych o długości ok. 12 metrów. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta.

Jest to już drugie podejście do zakupu autobusów elektrycznych w Sosnowcu. W poprzednim postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty – złożone przez Solarisa i firmę Ursus.

Obie propozycje przekroczyły jednak założony przez PKM Sosnowiec budżet. Konsorcjum Ursus Bus 2 zaproponowało 8,3 mln zł, a Solaris – 8 mln zł.

Początkowo sosnowiecki przewoźnik na zakup trzech nowoczesnych autobusów planował przeznaczyć prawie 7 mln zł. Teraz postanowił jednak podnieść tę kwotę do wysokości 7,749 mln zł brutto.

PRZECZYTAJ: Pracownicy PKM Sosnowiec dostali podwyżki

Wygląda więc na to, że tym razem zamówienie dojdzie do skutku. W postępowaniu wpłynęła bowiem jedna oferta, złożona tylko przez firmę Solaris. Opiewa ona na kwotę 7,621 mln zł brutto i mieści się w założonym przez przewoźnika kosztorysie.

Teraz komisja przetargowa sprawdzi, czy producent spełnił wszystkie wymogi formalne. Jak zapewniają nas przedstawiciele PKM Sosnowiec, zamówienie ma zostać zrealizowane w terminie ośmiu miesięcy od zawarcia umowy.

Zakup trzech autobusów elektrycznych to kolejna już inwestycja sosnowieckiego przewoźnika. Pod koniec września ubiegłego roku spółka zakontraktowała dostawy 78 autobusów za ponad 127 mln złotych.

PRZECZYTAJ: Na sosnowieckie ulice wyjechały nowe autobusy

Czy utworzenie metropolii w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej to dobre rozwiązanie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Dziwary ale nowy autobus śmiga na linii 160!!
    Przejazd ulicami: Lipową, Niwecką, Bronową, Kopalnianą to rodzaj testu?!
    Czy specjalnie żeby się rozpadł w okresie gwarancji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here