13 kwietnia w ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach widzowie będą mogli zobaczyć polski dramat z elementami thrillera w reżyserii Antoniego Krauze pt. Smoleńsk. Przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

Smoleńsk - fot. mat. pras. W ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, który jest częścią Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna, co czwartek o godzinie 18:00 będą wyświetlane polskie filmy dla każdego. Projekcje odbędą się we wszystkich kinach sieci Helios w całej Polsce.

Spośród rodzimych produkcji do projektu Kultura Dostępna w Kinach wybrane są tytuły docenione przez krytyków i widzów. Już 13 kwietnia sosnowieckie kino Helios zaprasza na polski dramat z elementami thrillera w reżyserii Antoniego Krauze pt. Smoleńsk, wyświetlany w ramach projektu.

Film opowiada o zdarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami, członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia, ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido), dziennikarka pracująca dla dużej komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do zgarnięcia są dwa podwójne zaproszenia. Aby je zdobyć wystarczy tylko odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Czy zdjęcia do filmu Smoleńsk były kręcone poza granicami Polski?

Na odpowiedzi czekamy do 12 kwietnia, do godz. 23.59. Dwie pierwsze odpowiedzi nagrodzimy podwójnymi zaproszeniami do kina Helios w Sosnowcu. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie Smoleńsk Helios.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

 1. „jest częścią Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
  Czyli PiSowskiego ministerstwa propagandy i fałszowania historii…

 2. „Smoleńsk” jest żenujacym, partyjnym materialem propagandowym. Mimo iż film zdobył aż siedem nagród „Twoje Zagłębie” wystawia się na pośmiewisko proponując bilety.

  LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2017 (nagrody dla najgorszych polskich produkcji filmowych)

  WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
  „Smoleńsk”
  za powrót do kina socrealistycznego w jego najczystszej postaci (tylko z odwróconymi biegunami)

  NAJGORSZA REŻYSERIA
  Antoni Krauze – „Smoleńsk”

  NAJGORSZY SCENARIUSZ
  Tomasz Łysiak, Antoni Krauze, Maciej Pawlicki, Marcin Wolski – „Smoleńsk”

  ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
  „Smoleńsk”, reżyseria Antoni Krauze, producent Maciej Pawlicki

  NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
  Beata Fido – „Smoleńsk”

  NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
  Beata Fido i Redbad Klijnstra – „Smoleńsk”

  NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
  Azjaci protestujący pod Wawelem – „Smoleńsk”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here