Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 5 lipca na trasie S1 w rejonie Mierzęcic.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 5 lipca, ok. godz. 14.00 na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, siedzący za kierownicą alfy romeo, 74-letni mieszkaniec Gliwic wjechał na trasę S1 w kierunku Siewierza.

– Kierowca najprawdopodobniej postanowił zawrócić w miejscu niedozwolonym. W trakcie nieprawidłowego manewru w osobówkę uderzył ciężarowy daf za kierownicą, którego siedział 47-letni mężczyzna. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą przewrócił się na bok blokując trasę w obu kierunkach. – wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Śmiertelny wypadek na S1 - fot. Policja Będzin
Śmiertelny wypadek na S1 – fot. Policja Będzin

Podróżujący alfą mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Zdarzenie zakończyło się tragicznie dla kierowcy ciężarówki. – Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć w zgniecionej kabinie ciągnika siodłowego – dodaje Paweł Łotocki.

Policjanci z Będzina cały czas wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here