Policjanci z Zawiercia zatrzymali 37-letnią mieszkankę miasta, która związana jest ze środowiskiem dopalaczy. To one najprawdopodobniej były przyczyną śmierci sześciu osób.

Dopalacze zbierają śmiertelne żniwo w Zawierciu. W ciągu trzech miesięcy na terenie miasta ujawniono sześć zgonów osób w wieku od 25 do 44 lat. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że ich przyczyną była tajemnicza biała substancja.

– Aby skutecznie walczyć z tym niebezpiecznym zjawiskiem, musimy zdać sobie sprawę, że dopalacze są śmiertelną trucizną. Zażywając ją, ryzykujemy swoim życiem, a chroniąc kierujących się zyskiem bezwzględnych dilerów także życiem innych. Kierujmy się rozsądkiem i wzajemną troską – apelują policjanci.

Tę samą substancję posiadała przy sobie 37-letnia zawiercianka, którą w minionym tygodniu zatrzymali policjanci z wydziału kryminalnego. Uzyskane dowody pozwoliły na sporządzenie aktu oskarżenia wobec zatrzymanej.

– Jest to jedna z kobiet, którą wielokrotnie wymieniano w mediach, obwiniając o rozprowadzanie dopalaczy. W połowie ubiegłego roku obydwie kobiety usłyszały już zarzuty posiadania narkotyków a sporządzone materiały z aktem oskarżenia przekazano do sądu – mówi nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Po kilku miesiącach ta sama 37-latka ponownie trafiła w ręce policjantów. Posiadała przy sobie dziewięć zwitków z białym proszkiem. Otrzymane wyniki badań laboratoryjnych wykazały, że były to dopalacze. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Pytam: gdzie programy profilaktyczne?gdzie i co robi pełnomocnik do spraw przeciwdziałania alkoholizmu i narkomani? Kto o to dba i co robi aby zapobiegać narkomanii oprócz karania i wsadzania do wiezienia? Zawiercie….gdzie jesteś w tej sprawie dla młodych zagrożonych i już uzależnionych oraz ich rodzin które potrzebują pomocy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here