Do Sądu Okręgowego w Częstochowie skierowano akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, które działały na terenie Zawiercia, oskarżonym o handel dopalaczami, po których zażyciu zmarły cztery osoby.

Akt oskarżenia przeciwko czterem osobom w tym Dariuszowi W., Monice N., Dagmarze L., Bartoszowi M., oskarżonym łącznie o 9 przestępstw, przesłał Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Zarzuca się im popełnienie dziewięciu przestępstw, w tym obrót znacznymi ilościami dopalaczy, udzielanie nieodpłatnie, sprzedaż i posiadanie dopalaczy, sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu konkretnych osób, składanie fałszywych zeznań i wywieranie wpływu na świadka postępowania za pomocą groźby bezprawnej. Za popełnione czyny grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa miała działać w Zawierciu od połowy 2018 roku. W wyniku zażycia dopalaczy rozprowadzanych przez podejrzanych doszło do czterech zgonów w Zawierciu i pobliskich miejscowości oraz osiem osób zatruło się dopalaczami i byli hospitalizowani. – Na polecenie prokuratora przeprowadzono badania toksykologiczne zwłok zmarłych osób. W ich krwi ujawniono obecność dopalaczy – informuje Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Sprawę ujawniono w ubiegłym roku, po emisji reportażu w jednej ze stacji telewizyjnych, w którym

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here